Znáte romantický film s Maggie Ryan a Kevinem Kline z roku 1995 s názvem „Francouzský polibek“? Zavede vás do Francie a přiblíží vám atmosféru vinařských oblastí, proslavených po celém světě. Jednou z nejznámějších je i Provence, jihovýchodní cíp Francie v okolí přístavního města Marseille, velikostí srovnatelný přibližně s rozlohou třetiny České republiky. Kromě vinic se však Provence zapsala do dějin Evropy i mnoha jinými významnými jevy:

levandule v Provence

Květiny – kdybyste hovořili s místními lidmi, kteří se v Provence narodili a vyrůstali, možná vám naznačí, že nemají příliš velkou touhu po poznání jiných zemí, neboť se domnívají, že je u nich vše krásné, co tato planeta nabízí – pestrobarevné květy s dominující levandulí, azurové mořské pobřeží, svěží zelené louky a vysoké alpské štíty. Považují jih Francie za jeden z divů světa a mají pravdu. Můžete si jejich vizi nádherné krajiny a květinových zátiší připomenout i stylovým lustrem Provence https://light4home.cz, s květinovými motivy.

kamenný dům v Provence

Látková stínidla – lustry v provensálském stylu jsou poněkud konzervativní, ale záhy zjistíte, proč tomu tak je. Jsou blíže přírodě a přirozenému životnímu stylu, který z ní vychází. Látková stínidla lustrů a lampiček vhodně doplňují květinovou výzdobu v jakékoli místnosti a dobře ladí s pokojovými rostlinami, ať už dáte přednost exotickým trvalkám nebo třeba vřesu či pnoucímu břečťanu. Můžete je využít k jakémukoli stylovému nábytku, zejména z masivního dřeva, např. v rustikálním provedení.

Pastelové barvy – závěsné lustry á-la Provence kombinují pastelové barvy květů s jemnými krémovými odstíny a tak působí velmi vznešeně a romanticky. Dovedou vás zklidnit a snížit hladinu stresového adrenalinu, který si domů přinášíte při pobytu v chaotickém městě. Neočekávejte od nich ultra moderní, ovšem velmi chladné a odtažité prvky, ale naopak přívětivé a hřejivé přivítání, které by mělo být základem každého domova.