V dnešní době, kdy není ekonomická situace mnoha rodin úplně tak jednoduchá, dochází velmi často k tomu, že lidé nemají co jíst anebo jí potraviny, u kterých dávno prošlo doporučené datum spotřeby. Neříkám, že se to stává úplně všude, ale bohužel takové případy existují. Sama za sebe si myslím, že je skutečně možné se tomuto vyvarovat, když si budeme dávat pozor.
hvězdy hodnocení
Osobně zaujímám postoj, který vede k myšlence sdělující fakt, že kdyby celá naše společnost byla naučena jinému chování, nemusely by právě takto životní příběhy některých lidí končit. Bohužel jsme však součástí konzumní společnosti, která si myslí, že jakmile nebude v domácnosti dostatek všemožných potravin, je to špatně, a naše postavení ve společnosti se tím snižuje.
Avšak tak to ve skutečnosti vůbec nefunguje! V reálném světě jde zejména o to, abychom měli co jíst, jelikož strava je opravdu důležitá pro to normální fungování našeho organizmu, a s tím spojené výkony, které jsou od nás ze strany okolí očekávány. Abychom se však dostali k jádru tématu, pojďme se podívat na vliv pojmů kvalita a kvantita v rámci spotřebního života.
Bohužel postupem času stále ceny narůstají, takže si mnoho lidí nemůže dovolit úplný luxus v oblasti jídla, avšak to není nic až tak zásadního či špatného. Mnohem horší je fakt, že si lidé navykli nakupovat v akcích, slevách či výprodejích, což má patrně za důsledek právě již zmíněnou kvantitu. Dochází tak tedy k tomu, že se v domácnostech skladují ve velkém věci, které nemají až tak velkou kvalitu, a ve své podstatě nejsou právě v tuto chvíli ani potřebné.
Pokud by však náš národ před kvantitou upřednostnil kvalitu, mnohé by se vše v dobré obrátit. Více lidí by mělo práci doma, jelikož by se dala přednost českým dodavatelům a výrobcům. Dále by se také zlepšilo životní prostředí, a zejména by došlo ke zlepšení ekonomická situace tohoto malého státu, jelikož by se prostě přestalo plývat.
symbol garance kvality
Nicméně, někdy prostě v životě není na výběr, a tomu já opravdu dobře rozumím – avšak i tak se můžeme všichni snažit zařídit věci tak, aby to bylo alespoň únosné. Vždyť přeci život je o tom, abychom ho prožili nadšeni ze zážitků, a nikdo z nás nechce, abychom se věčně starali jen o účty a peníze.