V dnešní době se u nás nabízejí lecjaké půjčky. A některé z nich se dokonce honosí přízviskem „bez registru“. Což v zájemcích vzbuzuje naději na to, že se poskytovatelé takové půjčky nebudou člověku vrtat v historii, v níž udělal nějaký ten renonc, a tudíž skončil s nelichotivým záznamem právě v registru dlužníků. Který takovému člověku při získávání další půjčky komplikuje život.
Ovšem skutečnost je taková, že ať se tomu říká jakkoliv, poskytovatel každé půjčky do registru dlužníků nakonec nahlédne. A je-li tam u žadatele uveden nějaký ten záznam, dozví se o něm. Takže dělat si třeba u hypotéky bez registru naděje na to, že se to ututlá, není na místě.

peníze

Ovšem zároveň není třeba ani panikařit. Protože v tomto případě „bez registru“ sice poskytovatel onen záznam uvidí, ale to neznamená, že vzápětí začne dělat drahoty a nakonec žadateli nevyhoví.
Protože přednost produktů „bez registru“ tkví v něčem jiném než v ignorování potřeb žadatelů. A sice v tom, že se nedělá hned ze všeho věda. A pokud snad má žadatel o půjčku nějaký ten osamocený a banální zápis, nesehrávající žádnou velkou roli v jeho finančních záležitostech, přimhouří se nad ním jednoduše oko. Protože tady nejde o to odhalit někoho, kdo udělal v minulosti chybu, a trestat ho za ni, ale vážně jenom prověřit, jak si tento po finanční stránce vede. Aby se nedostalo další půjčky někomu, komu už vážně není pomoci, kdo je natolik předlužen, že by půjčením došlo jen k vyhození peněz z okna.

chudoba

A protože se v případě třeba nebankovní hypotéky bez registru zaručuje žadatel za půjčené peníze svou vlastní nemovitostí a podmínky splácení jsou nastavovány individuálně tak, aby je dokázal za všech okolností dodržet, je jen minimální nebezpečí, že by někomu nebylo s půjčkou vyhověno.
A to jednoduše proto, že kdyby se někdo splácení vzepřel, může se logicky se svou zastavenou nemovitostí rozloučit. A vzhledem k tomu, že za ni dostal půjčku ve výši maximálně sedmdesáti procent její ceny, bylo by to notně prodělečné.
Takže se rozlučte s představou, že by se vám nepodívali do registru. Ale určitě vás kvůli tomu neodmítnou.