Důležitým okamžikem v našem životě byla, dle mého názoru devátá třída, pro někoho osmá. Z jedné strany na vás tvořili tlak kantoři, a z druhé rodiče. Nezbývalo vám nic jiného než si vybrat střední školu, ať už se jednalo o maturitní obor, či učňovský. Některé děti, ani na výběr neměly, špatné známky, anebo rodiče rozhodli za ně. V tomto věku jsme se rozhodovali, spíše tím, co nás bavilo, zajímalo, fascinovalo. V průběhu studia, byla možnost rozhodnutí změnit, třeba přestupem na jinou školu. Ale, co když jste si udělali školu a najednou zjistili, že se vlastně neuplatíte, protože o váš obor není zájem?
zubní péče
Máte několik možností, jak tento problém vyřešit, udělat si rekvalifikační kurz je jedna z nich, ale ne na vše, to jde, nebo hledat práci, kde nevyžadují vyučení v oboru.
Důležité je, abychom svým dětem nezpůsobovaly, takový nátlak, jaký jsme zažili my a rozumně jim třeba vysvětlili, proč je super, ten a ten obor.
Připravila jsem vám tři top obory, při kterých nehrozí, že by se v nejbližších letech neuplatnili.
 
1. Stomatolog – zubař
Tento obor je v dnešní době velice žádaný, protože těchto lékařů, máme nedostatek. Všichni víme, že v našem zdravotnictví, chybí značný počet všech lékařů i sester, ale být zubařem se opravdu vyplatí! Je libo soukromá klinika? Má to ovšem háček, ne každý zvládne roky studovat.
 
2. Řemeslník
Řemeslo je potřeba dnes a denně, jak se říká. Bohužel, takovou práci nemůže dělat každý, chce to zručnost a šikovnost. Můžeme narazit na spousty firem zabývajících se řemeslem, ale ne každý má pro tuto profesi vlohy a práci dělá jen pro peníze, což by nevadilo, kdyby byla práce odvedena dobře, to se bohužel stává málokdy.
 univerzitní přednáška
3. Služby
Práce ve službách nikdy nezanikne, ať už se jedná o kadeřnické služby, gastronomii, doručování. Vždy budeme služby potřebovat. Když se kolem sebe rozhlédneme, vidíme je všude kolem nás, restaurace, bary, obchody apod.