Falešná láska

Spousta lidí považuje za osobní úspěch, když je jejich přidaný snímek na instagramu co nejvíce lajkovaná a komentovaná. Někteří si zase libují s přibývajícím číslem přátel na faceeboku nebo co nejvíc sdílení tweetů. To vše může vytvořit lživý pocit přátelství nebo obdivu mezi uživateli. Pravda je, že takto získáte jen malé množství přátel, a to jen když budete mít opravdu velké štěstí.
dívka a sociální sítě

Falešné fotografii

“Bože ona je tak hubená!” “Ta má tak krásný úsměv!” “Taky chci být tak vysmátá”

Je to tak? Většina uživatelů na své fotky používá řadu filtrů a úprav. Z tisíce nepovedených snímků vyberou tu jednu, kde jim to sluší a hodí jí na profil. Nebo místo svého selfie raději vylepší sebe. Plastiky jsou dnes u lidí, které v podstatě živý jejich vzhled, na denním pořádku.
ikony kolem ženy

Tato iluze, zejména u mladých děvčat často vede až k poruchám přijmu potravy, nenávisti vůči sobě a snížení sebevědomí.

Dalším extrémem jsou drahé předměty. Když si konečně našetříte na ty krásné rolexky, tak se chcete pochlubit, to je jasné! Jenže někteří uživatelé jdou až tak daleko, kdy jsou schopní vyfotit se s předmětem ještě v obchodě a potom ho vydávat za svoje vlastnictví.

 

Falešné recenzce

Váš oblíbený youtuber vychválí až do nebe novou značku bot a najednou je všichni musí mít, i když nejsou ani tak skvělé, ale zato dost drahé. Je potřeba dát si pozor na to, co je recenze, nezávislá a pravdivá a co je produkt placement, čili placená reklama.

Každý příspěvek, ve kterém jeho vlastník propaguje nějakou značku a za kterou také dostane od té značky nějakou odměnu, musí být označení. Vyplatí se číst si popisky.

 

 Vznikají nové závislosti, kdy si bez denní kontroly internetu nedokážeme představit život. Tajně si přejeme být tak úspěšní jako nejvíce odebírané profily a snažíme se svými příspěvky zaujmout. Pravda ale je, že nám žádné lajky nevynahradí sociální interakci, kterou potřebují všichni i ty největší stydlíni. Sociální sítě v nás probuzují závist, nespokojenost a stres. Občas se vyplatí vypnout mobil a jenom chvílí žít.