Nemáte peníze, ale zoufale se chcete postavit na vlastní nohy. Věřte, že je to klidně možné. Právě to, že to tak moc chcete, hraje v tomto případě velkou roli. Bez pořádného nadšení, a ještě k tomu bez peněz by to totiž vůbec nešlo. Nejdříve si ujasněte základní a zásadní věci.

·         V čem jste dobří nebo co vám samotným chybí. Buď totiž začnete podnikat v tom, v čem jste skutečně hodně dobří. To je jedna možnost. Nebo tím, že vám samotným něco chybí, například prodejna zdravých potravin nebo železářství, vlastně najdete díru na trhu a je to.

·         Pokud si ale ani pak nebudete dostatečně jisti, zeptejte se svých známých a kamarádů. Mají také své názory, a právě ty by vás mohly nasměrovat na správnou cestu.

·         Když už máte nějaké typy, položte si otázku, jestli se právě tomu budete chtít věnovat za pár let a jestli s odstupem času, jste schopni se ohlédnout a říci si, že to, co jste dělali bylo fajn a jste na to pyšní.

·         Také si ujasněte, co bude, pokud se firma rozjede. Bude to vaše výhra „jen“ finanční nebo i časová. Bude mít hodnotu to, co děláte a bude vás u toho i později třeba, nebo má hodnotu nápad samotný a vy budete krom peněz vydělávat i čas? (Myšleno proto, zda budete potřebovat zaměstnance a zda budete muset ve firmě trávit úměrně tolik času, jak se bude rozvíjet).

Když vezmete v úvahu vše, co bylo zmíněno stále nemáte jasno, v čem začít podnikat, nezačínejte. Jednoduše, váš čas ještě nenastal. Musíte hledat dál! Můžete sice dostat mnoho rad od kamarádů, přečíst mnoho článků, ale nic nebude ono. Hledejte dál!

Možná si totiž nemůžete vybrat, protože máte v hlavě mnoho věcí, které nyní řešíte kvůli svým současným aktivitám, že vám nedovolují se naplno věnovat začátku podnikání. A to dokonce ani přemýšlení o něm.

Vaše podnikání vám totiž bude potřebovat na více než sto procent. A to hned od samého začátku!