Být ženou je krásné a plné úžasných možností, na druhou stranu ale musíme každý měsíc vytrpět několik dní, kdy se minimálně necítíme komfortně. Některé menstruace trápí jen mírně, některé jsou vyřazené z běžného života i na několik dní. Ať už je Vaším problémem silná či bolestivá menstruace, vždy oceníme, když se naše potíže zmírní.
Pokud máte velmi bolestivou nebo silnou menstruaci, na prvním místě je návštěva gynekologa, který určí, zda nejde o vážnější problém. Silné bolesti mohou signalizovat například onemocnění zvané endometrióza. Problémem mohou být i příliš velká ztráta krve, která může některé nemoci také signalizovat.
heřmánek na louce
Jsme zvyklé menstruaci buď ovládat hormonální antikoncepcí, nebo ji tlumit léky. To ale není vždy nevyhnutelně nutné. Existuje mnoho přírodních a přirozených způsobů, jak si ulevit.
Kontryhel – Můžete si pořídit sušenou bylinku a pravidelně po celý měsíc z ní pít odvary. Kontryhel má schopnost ovlivňovat ženské pohlavní ústrojí, čistit, vyrovnávat hormonální hladinu a ulevovat od bolestí.
Heřmánek – Lze jej využít při bolestivé menstruaci, ale pomůže i při vyvolání menstruace či porodu.
Mateřídouška – Při menstruačních bolestech můžeme pít čaj z mateřídoušky, nebo přikládat na podbřišek polštářek ze sušené byliny.
Od bolestí a nepříjemných tlaků může pomoci i přiměřený pohyb, jako je chůze či jóga. Nedoporučují se polohy jako je svíčka. Ulevuje udržovat oblast zad a podbřišku v teple, například přikládáním rašelinového polštářku. Novinkou v léčbě menstruačních bolestí je taping podbřišku a zad, návod hledejte na internetu.
žena s hrnkem
V dnešní době je na ženy vyvíjen velký tlak, aby splňovaly velké pracovní i rodinné nároky, dobře u toho vypadaly a byly vždy milé. Zkuste si od toho na chvíli alespoň v období Vašich dnů odpočinout. Dovolte si odpočívat, prožívat bolest, nepodávat výkony a vzít si do postele klidně celou tabulku čokolády a kyblík zmrzliny.