Budujete, stavíte nebo děláte rekonstrukci ve svém domě? Pokud máte patrový dům, jistě budete řešit, jaké zvolit schodiště. Chcete, aby bylo praktické?

Jaké výhody má samonosné schodiště a proč mu dát přednost?

Máte doma schodiště nebo jej teprve chcete doma nainstalovat? Pak jistě přemýšlíte nad tím, jaké schodiště by se vám domů hodilo a bylo pro vás vhodné. Je mnoho možností, jaké schodiště zvolit, můžete vybírat z mnoha materiálů i provedení. Oblíbené je i samonosné schodiště, které má řada výhod. Jak již z názvu vyplývá, tohle schodiště stojí samostatně bez mohutné konstrukce, právě z toho plyne většina výhod.

dřevěné schodiště

Chcete dřevěné schodiště?

Samonosné schodiště se velmi snadno a rychle instaluje, což je jistě také obrovská výhoda. Máte málo času, tlačí vás termín konce rekonstrukce či stavby a potřebujete co nejrychleji bydlet? Pak uvítáte právě to, že se samonosné schodiště dá nainstalovat během pouhého jednoho dne. Samotné provedení schodiště se dá vymyslet různě, toto schodiště tedy lze označit jako velmi flexibilní, což je skvělé. Dnes jsou moderní různé způsoby provedení schodišť, proto schodiště vytváří obrovský designový efekt v každém interiéru.

Pod samonosným schodištěm také vzniká volné místo, pod schody tak můžete využít volný prostor k ukládání různých věcí, můžete tam vytvořit malou spižírnu, prostor lze ale vyplnit různě. Hlavní je, že tak vzniká další úložný prostor v interiéru navíc. Pokud navíc preferujete přírodní materiály a chtěli byste vyloženě dřevěné schodiště, je to samonosné ideální volbou. Právě přírodní materiály se hodí do moderních domácností a podtrhují nejrůznější styly. Dřevo vynikne v interiéru ve skandinávském stylu, ale i pokud ladíte interiér do stylu rustikálního. Klasické dřevěné schodiště uplatnění najde vždy.

samonosné schodiště

Schodiště nepodceňujte

Schodiště je důležitou součástí interiéru a má své praktické i estetické využití. Součástí každého schodiště by se mělo stát i vhodné a bezpečné zábradlí, které zajišťuje bezpečnost a stabilitu. Samonosné schodiště šetří místo v interiéru a nezabírá svou konstrukcí příliš místa. Je tedy vhodné i do menších prostor.

Užijte si krásné nové schodiště úplně na maximum.