Není pochyb o tom, že pokud se stěhujeme, potřebujeme ve většině případů dodávku. Zvláště pokud sebou bereme i nábytek a nekupujeme úplně nový. Jenže, co si budeme povídat, většina z nás nákladní automobil nevlastní. Co tedy v tomto případě dělat?

Jednou z možností je zavolat si na pomoc stěhovací firmu. Ta má jak lidi, kteří vám pomohou přenést nábytek do auta a z auta do nového domu, ale především disponují vhodnou přepravní technikou. Ne každý je však ochoten svěřit své věci cizím lidem, zvláště pokud se jedná o nějaký starožitný nábytek. Někdo zase za tyto služby nechce platit, když si vše může přenést sám či s pomocí rodiny a přátel a potřebuje jen vůz.

dodavkypodstromy

V tomto případě může přijít vhod autopůjčovna dodávek. O co se jedná? Jde o firmu, která má vlastní vozový park, v tomto případě nákladních automobilů. Ty pak poskytuje za úplatu lidem, kteří nákladní vůz krátkodobě potřebují, avšak nemají vlastní a nevyplatí se jim si vlastní kupovat, například proto, že jej potřebují pouze na jednorázovou akci, jako je například stěhování.

Půjčovné zde může být účtováno dvojím způsobem, a to buď podle toho, jak dlouho bude dodávka pronajata, nebo podle toho, kolik najede kilometrů. Oba způsoby mají své výhody a nevýhody a záleží jen na konkrétním provozovateli půjčovny, který z nich si vybere.

kamion4

Služby těchto půjčoven nejčastěji využívají lidé, kteří potřebují nárazově přepravit objemnější náklad. Typickým příkladem může být stěhování. Mohou je však využít například i drobní prodejci, u nichž si zákazník objednal větší množství zboží, než je obvyklé, a oni nemají prostředky, jak jej k zákazníkovi dopravit.

Ať už je však vaše situace jakákoliv, pokud potřebujete nákladní vůz, rozhodně zvažte i tuto možnost. Koneckonců, může vás to vyjít podstatně levněji, než kdybyste si kupovali vlastní. A právě o úsporu peněz v konečném důsledku jde. Ne nadarmo se říká, že kdo šetří, má za tři.