Ochranné kryty a pouzdra na mobilní telefony se vyrábí v mnoha provedeních, typech a s rozdílnou účelností. Mohou být voděodolné, elegantní, praktické, anebo slouží pouze jako vzhledový doplněk. Mnohaletá praxe ovšem potvrdila, že největší zájem je o jednoduché kryty ze silikonu a ještě více pak o koženková pouzdra ve tvaru knihy.

smartphone Samsung Galaxy

Nejoblíbenější jsou koženková pouzdra

Tvar knihy – praxe ukázala, že tento tvar obalu na Samsung Galaxy J5 2017 https://www.modnimobil.cz/galaxy-j5-2017-obaly-kryty-pouzdra-990 je mezi zákazníky nejžádanější. Jedním z důvodů je držet v ruce rozevřenou knihu – kniha je totiž symbolem klidu a určité jistoty, číst papírovou knihu přináší uvolnění a relax, zvláště v dnešní uspěchané době. Výhodou je i možnost opřít telefon do vodorovné polohy ve stojánku zalomením jedné ze stran a sledovat video nebo fotky v této poloze.

Dostatečná ochrana před poškozením – jednoduše jej zaklapnete a zajistíte magnetickým páskem a váš telefon je ochráněn před poškrábáním, nárazy a nešetrným zacházením. Pochopitelně není odolný vůči vodě a vlhkosti, ale základní ochrana je zajištěna. Je totiž známo, že nejvíce poškození smartphonů pochází z pádů na zem, a že takové situace, kdy vám přístroj vyklouzne z ruky zrovna ve chvíli, kdy jej držíte nad napuštěnou vanou nebo nad záchodovou mísou, jsou spíše výjimečné.

Barva a vzhled– není třeba si nalhávat, že na barvě a vzoru záleží snad ze všeho nejvíce. Kryt je zároveň vyjádřením osobnosti a každý z nás si volí jiný, podle vlastního uvážení a vnitřního nastavení. Pro mnohé majitele Ezopů s kryty na mobily bude možná překvapením, že např. řada mužů si volí něžné ženské barvy, a že některé ženy naopak sáhnou po razantnějším stylu. Barev a vzorů je mnoho a jistě si některý z nich dokážete vybrat.

telefon Samsung

Doplňkové funkce– velmi příjemné jsou např. pásky na karabinu, které usnadňují držení telefonu – stačí jej jednoduše navléknout přes zápěstí ve chvíli, kdy potřebujete obě ruce volné. Užitečné jsou i různé přihrádky na zápisníkové papírky, kalendář, vizitky apod. Některá pouzdra mají drážku pro tužku, což se jeví jako velmi praktický doplněk. Kombinace mobilu a papírového bločku s tužkou je ideální v okamžiku, kdy potřebujete něco rychle poznamenat a pohyb tužky po papíře je rychlejší než práce s displejem, anebo v případě selhání přístroje máte k dispozici alespoň tužku a papír.