Široká škála rostlin nemůže celoročně být umístěná na zahradě, protože pochází z tropických oblastí a naše středoevropská zima by je zahubila. Přesto jsou cizokrajné rostliny velice oblíbené hlavně pro svůj atraktivní vzhled a vzácnost. Takové rostliny potom vyžadují zvýšenou péči a vytvoření optimálních podmínek, aby prospívaly a zdobily naše okolí. Nejčastěji je na zimu dáváme do obytných prostor na nejsvětlejší místa a do zimních zahrad, pokud máme tuto možnost. Ty otužilejší přežijí mírnější zimu bez velkých mrazů ve skleníku nebo v jiném světlém prostoru bez mrazu. V období, kdy se venku začne oteplovat a nehrozí mrazy, dáváme tyto květiny v květináčích a truhlících na zahradu na dobře viditelné místo, na terasu nebo do zahradní pergoly či altánku, kde nám až do podzimu budou dělat radost.

zahradní posezení 

Květináče a truhlíky různých rozměrů jsou vyráběny z různých materiálů a jejich vzhled, cena a trvanlivost jsou značně rozdílné. Pokud chceme, aby nám tyto nádoby na květiny splynuly se zahradou nebo se zahradním posezením a dáváme přednost přírodním materiálům, rozhodně sáhneme pro produktech ze dřeva.

dřevěný truhlík

Dřevěné truhlíky a květináče https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-truhliky-a-kvetinace jsou sice dražší než nejlevnější plastové nádoby, ale už samotné dřevěné truhlíky jsou zajímavou a pohlednou dekorací. Vyrábí se ze smrkového dřeva a kvalitní řemeslné zpracování jim dává punc kvalitního produktu. Dřevo je impregnované pod tlakem, což zaručuje prostoupení impregnace hluboko do dřeva, čímž se výrazně prodlužuje životnost materiálu. Pokud chceme, aby nám dřevěné květináče a truhlíky vydržely ještě déle, umisťujeme do nic květiny v plastových nebo hliněných květináčích anebo uděláme dovnitř truhlíku plastovou vložku, která zamezí přístupu vlhka ke dřevu.

Dřevěné květináče jsou vysoce stabilní, takže se nemusíme bát, že je v zápalu hry převrhnou děti, nebo se o ně opře silný vítr. Pokud je dáváme třeba k zahradnímu posezení nebo k dřevěné stavbě, můžeme je barevně sladit s okolím.