Proč si lidé pořizují mobilní domy? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná a snadná odpověď, ale dvě věci jsou přece jen většině zájemců společné – cena a pobyt v přírodě.

S cenou je to poměrně jednoznačné, stačí nahlédnout do nabídky realitních kanceláří a máte jasno – ceny bytů, rodinných domů, zemědělských usedlostí, chat a chalup se vyšplhaly do takové výše, že bychom ji stěží mohli považovat za astronomickou. Jde spíše o lichvářský přístup, který se skrývá pod maskou tržního systému – zkrátka cena bytů na trhu roste, tak proč bych právě zrovna já měl prodat svůj byt pod cenou.

levandule na zahradě

V mnoha případech také cena tržní vůbec neodpovídá reálné hodnotě nemovitosti, je to markantní například u objektů k rozsáhlé rekonstrukci, nebo dokonce k demolici, kdy je na tom mnohem lépe samotný pozemek. Obchod s realitami je velký byznys, to však příliš nezajímá obyčejné smrtelníky, např. mladé rodiny nebo osoby s nižšími příjmy, kteří se léta marně snaží o bydlení ve vlastním.

Mobilní dřevostavby Lavaro House B1 Nr.63 Lavarohouse jsou jistým řešením, jak se realitnímu kolotoči vyhnout a vsadit na skutečnou hodnotu objektu, danou výrobními náklady a marží, která živí samotné výrobce. Ve hře nejsou již žádní překupníci a dokonce situace, kdy např. se několik zájemců předhání „obálkovou metodou“ či dražebním systémem „kdo dá víc, ten bere“.

zahradní siesta

Pobyt v přírodě eliminuje stres

Vystresovaní lidé trpí hormonální dysbalancí a přetěžují nadledvinky tak, že to může vyústit i v těžké poškození zdraví. Říká se, že chronický stres je zabiják moderní doby a vyhnout se mu je natolik žádoucí, že bychom tomu měli věnovat maximální pozornost.

Nejlepším pomocníkem proti stresu je změna jídelníčku, dostatek odpočinku, spánku a pobyt v přírodě. Bydlení ve městech, v betonové džungli a automobilovém smogu naopak stres ještě navyšuje, a kdo bydlí daleko od města, je ve značné výhodě. A taková výhoda je k nezaplacení.