Pokud chcete chránit svůj domov proti dotěrnému hmyzu, jako jsou mouchy a komáři, máte několik možností. Samozřejmě nejlepší je asi nechat si vyrobit do oken i dveří sítě proti hmyzu, které budou fyzicky zabraňovat ve vstupu do prostor domova.

dvě berušky

Pokud nemáte příliš peněz a chcete i tak ochraňovat svůj domov proti mouchám či komárům, pak jsou i možnosti, které stojí úplné minimum. Sáhnout můžete po síti, která se lepší přímo na rám okna. Veškeré příslušenství koupíte i ve větších supermarketech či v hobby obchodech. Balení většinou obsahuje suchý zip, na který se síť přidělává. Funkčnost se odvíjí od toho, jak moc jste šikovní. Pokud je nalepená dobře, pak se přes ni hmyz nedostane a bude vás to stát pár korun.

Dražší variantou jsou sítě v rámech. Vyrábí se na míru podobně jako žaluzie. Rámečkové sítě jsou vhodné hlavně do oken, které se otevírají dovnitř, z venku jsou fixované kolíčky, které se přidělávají přímo do rámů oken, či do fasády. Výhodou těchto sítí je relativně nízká cena a dobrá odolnost. Další variantou jsou rolovací sítě, které se vytahují a stahují podobně jak rolety a i se téměř shodně instalují.

Dveře jsou v létě v jednom kuse otevřené a tak poskytují velkou možnost mouchám. Můžete si pořídit dveřní sítě, ty vychází trochu dráž než sítě do oken ale vyplatí se, větrání dveřmi je totiž velice efektivní.
chlupatá moucha

Pokud nemáte v oknech sítě a ani je tam mít nechcete, můžete zkusit přírodní ochranu domova proti hmyzu. Můžete využít babských rad, některé jsou účinnější, jiné méně, ale pokud si najdete svoji osvědčenou metodu, pak ji určitě v letních měsících oceníte. Doporučuje se třeba máta peprná, levandule, hřebíček, kávovou sedlinu…

Ať už zvolíte jakoukoli variantu, vězte, že i přes veškerou ochranu si občas dotěrný hmyz najde cestu do našich domovů. Po ruce můžete mít mucholapky, nebo sprej na hubení hmyzu.