Vychutnání si požitku prostřednictvím šálku voňavého a lahodného čaje náleží mezi jednu z oblíbených činností nejen v rámci odpočinku a potřebné relaxace. Pití neslazeného čaje je započítáváno do pitného režimu. Avšak klasický čaj obsahuje kofein, který není až tak prospěšný. Někteří jedinci dokonce nemohou potraviny s obsahem kofeinu, stejně tak není vhodný pro gravidní ženy.
 
Dopřejte si zdravou alternativu čaje – nečaje bez obsahu kofeinu, avšak disponující mnoha prospěšnými látkami mající nejen léčivé účinky na lidský organismus. Proč čaj-nečaj? Jelikož pocházejí z jiných rostlin, než je tomu u klasického čaje. Jsou vhodné i pro děti.

čaj
 
Seznamte se s rooibosem a honeybushem.
 
 
Rooibos
 
Pochází z červeného keře, který dosahuje výšky jednoho metru, jedná se o vytrvalou rostlinu mající jemně jehličkové listy, původ je v Jižní Africe. Rooibos disponuje množstvím prospěšných látek, minerálů jako je železo, draslík, mangan, hořčík, zinek, měď, obsahuje vitamín C. Konzumací nápoje rooibos poskytnete tělu blahodárný účinek, ale rovněž učiníte prevenci před virovým onemocněním či nachlazením. Flavonoidy, které jsou obsaženy v čaji, tak napomáhají ke snížení vzniku nemocí a rovněž příznivě působí při rekonvalescenci.
 
Podstatný je obsah fluoru v čaji rooibos, který tak chrání před vznikem zubního kazu a posiluje rovněž zubní sklovinu. Na základě vědeckého výzkumu bylo prokázáno, že popíjení rooibosu po celý den, tak má efektivnější účinek na lidský chrup než čištění zubů po několik minut zubní pastou obsahující fluor. Pití rooibos čaje má význačný vliv na zklidnění těla i mysli, rovněž je účinné popíjení pro ty, kdo trpí migrénou. Rooibos je vhodný pro těhotné i kojící ženy.

čajík
 
 
 
Honeybush
 
Jak už z názvu vyplývá, jedná se opět původem o keř, z angličtiny v doslovném překladu – honey = med a bush = keř, proto se velmi často setkáte s označením medový keř. Honeybush se získává z rostliny nesoucí název Cyclopia. Jelikož jde o planě rostoucí rostlinu, jedná se o zcela ryzí přírodní výrobek. Ukrývá v sobě jen samé klenoty v podobě minerálních látek, dále rovněž obsahuje pinitol, jenž má vliv na usnadnění odkašlávání. Honeybush pozitivně působí nejen proti virům, plísním, bakteriím, ale rovněž je účinný vůči ekzémům i vyrážkám, působí význačně při cukrovce, příznivě ovlivňuje hladinu tuku a cholesterolu v krvi, je osvědčeným pomocníkem při nechutenství, upravuje menstruační cyklus. Na své konto si rovněž může připsat zásluhu v podobě účinného přírodního antidepresivního účinku. Konzumací tohoto lahodného nápoje, který si vás získá svým nezaměnitelným medovým aróma, lze význačně preventivně působit proti civilizačním chorobám.