https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Obr%25C3%25A1zek_t%25C3%25BDdne 8pt“>Bojíte se zubaře? Tak to zřejmě nejste sami, takových jedinců je víc, a i když předem víte, že zákrok nebude bolestivý, a že zubař použije anestetikum, přece jen můžete mít určité pochybnosti, co když anestetikum nezabere, jak má, a co když se vyskytne nějaký problém a komplikace. Je to docela logické, protože jde o zákrok, který není pod vaší kontrolou a neprovádíte jej vy sami na sobě, ale někdo jiný. A to i přesto, že jde o odborníka, který jistě ví, co dělá, a zná přesné postupy své práce. Psychika zkrátka pracuje na plné obrátky a vy se potřebujete uklidnit…

zubní ordinace

Alkohol nic nevyřeší – s alkoholem na uklidnění? Tak na to zapomeňte. Jakýkoli alkohol udělá přesný opak, ještě víc vás vystresuje a hlavně můžete v ordinaci natropit ještě nějaké škody, navíc vás zubař může z ordinace vykázat. Alkohol před zákrokem v zubní ordinaci rozhodně ne!

Káva také ne, ani cigareta – vstupovat do zubní ordinace v Praze 10 a kdekoli jinde poté, co si v čekárně zakouříte, je nejen netaktní, ale také nechutné. Zápach z úst je pro každého zubaře nepříjemný a vdechovat vaše výpary si žádný dentista nezaslouží. Namísto cigarety si raději dopřejte ústní vodu nebo alespoň žvýkačku bez cukru. A pokud se chcete uklidnit či posílit kávou, kávový odér nebude budit takové pohoršení, ale vám to zrovna neprospěje. Jde o to, že se díky kofeinu zvedne hladina adrenalinu a kortizolu, a vy byste se měli před lékařským zákrokem spíše uklidnit, takže naopak hormony uvést do rovnováhy.

zubařské náčiní

Zkuste to s adaptogenními rostlinami – mnohem lepší volba je např. ájurvédská káva bez kofeinu s adaptogenními bylinkami. Jednak z vás nebude cítit, a pak udělá přesně to, co potřebujete – posílá vás a zároveň zklidní, dodá energii, zlepší náladu a tím pádem budete vše lépe snášet. Kromě adaptogenů si také můžete dopřát hořčík, který rovněž klidní mysl, ale nepřežeňte to s dávkováním, protože ve vyšších dávkách je hořčík projímavý, což na zubařském křesle nemůžete potřebovat.