Červený čaj možná není tak populární, jako například černý nebo zelený čaj, ale pokud jste milovníky čaje, určitě byste tomuto nápoji měli věnovat pozornost, jelikož si i zaslouží. Červený čaj vás jistě mile překvapí svou chutí.

Nutno podotknout, že červený čaj není jen jeden, ale je jich mnoho. Můžete tedy ochutnat různé druhy červeného čaje a rozhodnout se, který vám chutná nejvíce. Liší se totiž vzhledem čajových lístků, barvou nálevu ale i chutí. Ochutnat můžete široký výběr červených čajů Darka shop.

rooibos

Červený čaj se pěstuje převážně v Číně a dalších asijských zemích. Možná, že budete tento čaj znát spíše pod názvem Rooibos. Název červený čaj se uchytil podle barvy nálevu, která má načervenalou barvu, ostatně stejně jako čajové lístky. S červenou barvou souvisí vlastně i samotný název Rooibos, jelikož v holandštině tento název znamená červený keř. A jaké zdravotní přínosy nám může červený čaj nabídnout, pokud ho budeme pravidelně pít?

Hubnutí

Pokud hubnete, určitě sáhněte v rámci pitného režimu po červeném čaji. Tento čaj přispívá ke ztrátě tuku a urychluje celý proces metabolismu. Zrychluje také metabolismus jater, čímž se naše tělo více zahřívá a dochází tak k rychlejšímu hubnutí. Funguje pak také jako prevence ztučněných jater.

čaj

Diuretikum

Máte problém se zadržováním tekutin? I s tímto vám může pomoci červený čaj. Jeho příjem má diuretické účinky, takže vám zabraňuje zadržování vody v těle a také podporuje vylučování všech nežádoucích látek z našeho těla. Vyloučením zbytečné vody také dochází k poklesu hmotnosti.

Trávení

I při potížích s trávením vám může pomoci červený čaj. Pokud si dáte dobrý šálek čaje po jídle, dojde k podpoře tvorby žaludečních kyselin a čaj dokáže lépe zregulovat chemický proces trávení. Tím pádem dojde k snadnějšímu natrávení vaší potravy a nebude hrozit například nafouknuté břicho.