Cestování je činnost, která je pro dnešního člověka nenahraditelná. Jaké to je bez něj, jsme si za poslední dva roky mohli užít do sytosti. Přesto se může stát, že dojdou nápady, kam přesně by se dalo o prázdninách vyrazit. Na internetu najdete plno seznamů nejkrásnějších přírodních památek a kulturních pamětihodností, kde je možné načerpat inspiraci. Do všeobecného vzdělání patří také znalost nejznámějších měst. Mezi nejoblíbenější patří San Francisco. To láká davy návštěvníku každý rok na světově proslulý most Golden Gate. Podle sociologických studií se jedná o město, které je otevřené novým věcem, názorům, různorodosti a progresivním inovacím.

San Francisco

Druhé místo v žebříčku oblíbenosti obsadil Amsterdam. Toto místo je známé pro svůj důraz na městskou zeleň. Orientuje se také na udržitelnost a jednoduchou dostupnost přírody pro možnost výletu a relaxace. Další místo, třetí, patří Manchesteru. Ten je oblíbení díky své dostupnosti galerií, muzeí a divadel. Těsně za ním se umístila Kodaň se svým symbolem, soškou malé mořské víly. Kodaň se pyšní malebným nábřežím s barevnými domky, které jistě znáte z různých pohlednic. Město je velmi vstřícné pro pohyb na kole. Takto podporuje zdraví svých obyvatel, udržitelnost i těžkou dopravní situaci, která může nastat, pokud se do města nahrne velké množství turistů.

Amsterdam

Milovníci piva zde mohou nalézt pivní muzeum Carlsberg, kde se dozvíte nejen o historii a zdejší původní výrobě piva, ale čeká Vás také jeho ochutnávka či čichový kvíz. Navíc je toto město známé pro svou pochoutku, tmavý žitná chléb se sýrem a slanečkem. Mezi nejkrásnějšími deseti městy se umístila i stověžatá Praha. Ta návštěvníky okouzlila svými historickými památkami jako je Pražský hrad, Karlův most nebo Zlatá ulička. Turisté i rodilí Pražané označili za výhodu snadnou pěší dopravu. Večerní procházka Prahou je prý nad zlato.