Bylinné čaje jsou pro naše tělo doslova elixírem zdraví. Takový louhovaný nápoj si můžeme připravit z nejrůznějších částí rostlinek, z květu, stonků, listů nebo dokonce kořenů. Každá bylinka je pak tělu prospěšná a pomáhá s předcházením některých nemocí nebo je dokáže dokonce léčit. Pití bylinných odvarů je pak doporučováno hlavně lidem, kteří chtějí přírodní cestou podpořit svoje zdraví. Velmi oblíbené jsou ale i k dochucování pokrmů nebo na vaření. Pozitivní je i to, že na rozdíl od běžné kávy nebo zelených a černých čajů neobsahují kofein. Ta to ale obsahují spoustu antioxidantů, vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin pro naše tělo. Ať už na podporu imunity, zklidnění mysli, celkovou očistu nebo zmírnění bolesti…to je jen malý výčet toho, co všechno při správném použití bylinky dokážou.Čajové sáčky

  • Močopudné čaje

Bojují proti naplaveným toxinům v těle a pomáhají eliminovat nahromaděný stres. Hlavními zástupci je čaj z pampelišky, jalovce nebo hlohu. Výborný je ale i drcený ostropestřec mariánský Nakliceno.

  • Podpora imunitního systému

Obsahují celou řadu antioxidantů a vitamínů a díky tomu dokáží podporovat imunitní systém. Pomáhají bojovat proti infekcím a chrání tělo před volnými radikály. Velmi oblíbená je pak echinacea nebo zázvor.

  • Pomáhá bojovat s nespavostí

Některé bylinkové čaje jsou vynikající na uklidnění mysli a nabuzení příjemného spánku. Takový zástupci jsou například čaje heřmánkové, meduňkové nebo levandulové.

  • Čaje s protizánětlivými vlastnostmi

Bylinné čaje mají i výborné protizánětlivé vlastnosti. Pravidelné pití těchto čajů pomáhá účinně bojovat proti zánětům, ulevit od problémů s artritidou nebo pomáhat při bolestech hlavy a migrénách.Bylinná směs

  • Podpora trávení

Trápí vás poruchy trávení, plynatost nebo nadýmání? Pomoci vám mohou právě bylinné čaje, sáhněte po pampeliškovém, mátovém nebo zázvorovém se špetkou skořice.