Jelikož se nezadržitelně blíží první adventní neděle a zanedlouho tu budou pro mnohé nejkrásnější svátky v roce, pojďme udělat radost sobě a hlavně našim dětem. Vyrobíme si pěkný adventní kalendář, ve kterém vaši nejmenší naleznou každý den nějakou drobnost či dobrůtku a čekání na Ježíška bude ještě o něco zábavnější a veselejší.

Kalendář můžeme vyrobit různými způsoby. Pokud se rozhodneme pro šití, vhodnou variantou je zakoupení látkového panelus vánočním či jiným zimním motivem. Na panel pak už stačí jen našít jednotlivé kapsičky s čísly od 1 do 24 a vložit do nich nějaké to překvapení pro naše nejmenší.

Další variantou látkového kalendáře, mohou být malé pytlíčky například z juty, pošité čísly, zavázané mašličkou a dřevěnými kolíčky na prádlo připevněné na zavěšeném provázku.

Kdo není kamarád s jehlou a nití, může vyrobit adventní kalendář pro děti kupříkladu s malých barevných dopisních obálek, připevněných magnetky ke kovovému lanku. Obálky si nemusíme kupovat, ale šikovné ruce je jednoduše vyrobí z barevného balicího papíru s různými motivy.

Také krabičky od zápalekpolepené barevnými papíry či jinak vyzdobené barvami a vánočními motivy, jsou velice pěknou variantou.  Krabičky mohou být sestaveny například do podoby domečku nebo mini komody, kde každý najde v malinkém „šuplíčku“ své překvapení. Krabičky také můžeme spojit jako vagóny ve vláčku.

Pro kuchyňské hospodyňky bude pěknou variantou, když svým dětem adventní kalendář upečou z perníkového těstaa hezky nazdobí. Děti určitě rády pomohou s jeho výrobou.

Opravdu nekonvenční variantou může být výroba adventního kalendáře z prázdných roliček od toaletního papíru. Mohlo by se zdát, že tento materiál se k tématu vánoc příliš nehodí, ale opak je pravdou. Přepůlené roličky poskládáme do tvaru stromečku a slepíme k sobě. Zadní stranu přelepíme barevným papírem a po otočení do vzniklých otvůrků vložíme malé dárečky. Na vrchol stromečku připevníme poutko a zavěsíme jej třeba na postýlku nebo na zeď dětského pokoje.