Jelikož se nezadržitelně blíží první adventní neděle a zanedlouho tu budou pro mnohé nejkrásnější svátky v roce, pojďme udělat radost sobě a hlavně našim dětem. Vyrobíme si pěkný adventní kalendář, ve kterém vaši nejmenší naleznou každý den nějakou drobnost či dobrůtku a čekání na Ježíška bude ještě o něco zábavnější a veselejší.
Adventní kalendář z pytlíků
Kalendář můžeme vyrobit různými způsoby. Pokud se rozhodneme pro šití, vhodnou variantou je zakoupení látkového panelus vánočním či jiným zimním motivem. Na panel pak už stačí jen našít jednotlivé kapsičky s čísly od 1 do 24 a vložit do nich nějaké to překvapení pro naše nejmenší.

Další variantou látkového kalendáře, mohou být malé pytlíčky například z juty, pošité čísly, zavázané mašličkou a dřevěnými kolíčky na prádlo připevněné na zavěšeném provázku.

Kdo není kamarád s jehlou a nití, může vyrobit adventní kalendář pro děti kupříkladu s malých barevných dopisních obálek, připevněných magnetky ke kovovému lanku. Obálky si nemusíme kupovat, ale šikovné ruce je jednoduše vyrobí z barevného balicího papíru s různými motivy.

Také krabičky od zápalekpolepené barevnými papíry či jinak vyzdobené barvami a vánočními motivy, jsou velice pěknou variantou. Krabičky mohou být sestaveny například do podoby domečku nebo mini komody, kde každý najde v malinkém „šuplíčku“ své překvapení. Krabičky také můžeme spojit jako vagóny ve vláčku.
Adventní kalendář
Pro kuchyňské hospodyňky bude pěknou variantou, když svým dětem adventní kalendář upečou z perníkového těstaa hezky nazdobí. Děti určitě rády pomohou s jeho výrobou.

Opravdu nekonvenční variantou může být výroba adventního kalendáře z prázdných roliček od toaletního papíru. Mohlo by se zdát, že tento materiál se k tématu vánoc příliš nehodí, ale opak je pravdou. Přepůlené roličky poskládáme do tvaru stromečku a slepíme k sobě. Zadní stranu přelepíme barevným papírem a po otočení do vzniklých otvůrků vložíme malé dárečky. Na vrchol stromečku připevníme poutko a zavěsíme jej třeba na postýlku nebo na zeď dětského pokoje.