Říká se, že obočí je rámem obličeje. Možná i proto vyžaduje speciální péči. Někteří z nás jsou obdaření hustým a tmavým obočím, někteří mají na obličeji velmi světlý proužek chlupů. Oba typy obočí vyžadují spoustu péče. Pokud jste nositelkou hustého a tmavého obočí, jistě si nepřejete, aby obočí vypadalo neuklizeně, ba dokonce aby nebylo uprostřed spojené. Světlé obočí zase bývá velmi nevýrazné, a tak se může zdát, že žádné obočí téměř nemáte.
linka nad okem
Pokud se rozhodnete si doma sami obočí vytrhat, dejte si opravdu záležet. Lehce se může obyčejné upravování obličeje změnit v kalamitu. Na internetu najdete spoustu návodů, jak si lehce obočí upravit, ale buďme upřímní. Když víte, že jste nešikovní, dejte od toho raději ruce pryč. Na internetu totiž také můžete najít spoustu obrázků a videí s nepovedenou úpravou obočí. Jistě jste už někdy na ulici potkali paní či slečnu, jejíž obočí vypadalo jako namalované fixou.
Nechat si minimálně poradit opravdu neuškodí. Ještě lépe ale nechte za sebe pracovat odborníky a lidi, kteří se touto částí obličeje zajímají. Nejen, že dokáží lépe odhadnout, který tvar obličeje by právě Vám slušel, ale opravdu vědí, co dělají a které nástroje mají používat. Obočí umí vytrhat a vytvarovat tak, že vypadá přirozeně. Můžete si být jisti, že ze salonu neodejdete s namalovanou čárkou.
Tuto službu nabízí parfumerie jako například Sephora nebo různé salony krásy. Pokud nevíte, kam jít, přečtěte si na internetu recenze, nebo si nechte poradit například od Vaší kamarádky. Zkušenosti ostatních se Vám budou hodit, jelikož nechcete ze salonu odejít s něčím, co Vám absolutně nepadne a ani se Vám to nelíbí.
zelené oko
Stejně jako u kadeřnic je důležité umět si říct, co přesně chcete. Není totiž nic horšího, než když odcházíte se slzami v očích. Vlasy ještě nějak upravit jdou, ale s obočím je to o něco horší. Obočí má totiž vlastnost pomalého dorůstání.
Zkrátka udělejte vše proto, abyste se ve finále za své obočí nemuseli stydět. A k tomu patří i umění říct ne.