Začíná léto a to znamená, že je čas napustit bazén a připravit jej na sezónu. Na čištění bazénu a správnou filtraci nezapomeňte. Je lepší písek nebo kuličky?

Napouštíme bazén! Jaká filtrační náplň je lepší? Písek nebo kuličky?

Konečně se zase můžeme těšit z teplého letního počasí. K pohodovému létu na zahradě bezpochyby patří i bazén. Právě je čas bazény napustit ale bez správné a výkonné filtrace je jen těžko zachováme v čistotě po celou sezónu. Údržba bazénu by se neměla podceňovat a je třeba dbát na pravidelné čištění vody. To se samozřejmě neobejde bez bazénové filtrace, do které patří filtrační prvek. Dříve se používal převážně písek, populární jsou dnes ale i filtrační kuličky. Čemu dát přednost?

pexels-photo-3019008

Písek versus kuličky

Filtrační kuličky jsou o něco účinnější než běžně využívaný filtrační písek, i když většinou se uvádí, že jde o účinnost téměř srovnatelnou. Co ovšem kuličkám nelze upřít je praktičnost a velmi snadná údržba. Během sezóny se doporučuje kuličky proplachovat pouze čas od času pod čistou vodou. V případě, že se potýkáme s větší kalností vody a celkovým znečištěním bazénu i v průběhu sezóny, je možné je vyprat v pračce, pro obnovení účinnosti. Jinak je dostačující až na konci letní sezóny kuličky jednoduše vyndat z filtrace a poté vyprat v pračce, ovšem i prát se opět mohou pouze v čisté vodě a na třicet stupňů, následně je nutné je usušit, což je možné i v běžné sušičce. Kuličky tak uchováte i na další sezónu a nemusíte pořizovat nové.

pexels-photo-835240

Z čeho jsou kuličky vyrobeny?

Kuličky do bazénové filtrace představují moderní způsob, díky kterému udržíte svůj bazén a vodu v něm po celé léto v naprosté čistotě. Jsou vyrobeny z polyethylenových vláken a díky tomu jsou báječně lehké a nadýchané. Zachytí každou i tu nejmenší nečistotu, ať už je rozpuštěná nebo ještě nerozpuštěná. Tento materiál se totiž vyznačuje výbornými sacími schopnostmi a tak žádná nečistota ve vašem bazénu nebude mít šanci.

Tyto kuličky lze pak využít jak pro sladkou tak i slanou vodu v bazénu. Účinnost bude v obou případech stejná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup