První závod Formule 1 se uskutečnil v Bahrajnu. Čekalo se, že Red Bull obsadí první příčky díky jejich tréninku i kvalifikaci. Pod nimi se mělo nacházet Ferrari, které oproti minulé sezóně má vynikající výsledky. Až za Ferrari se měl nacházet Mercedes, který oproti minulé sezóně má výrazně horší výsledky. Bohužel se velké naděje nevkládaly do McLarenu, který má o dost horší výsledku oproti minulé sezóně, než má Mercedes.

 sport

A jak závod probíhal?

Na startovních pozicích to vypadalo následovně. Leclerc obsadil krásné první místo, což nikdo nedoufal, Verstappen skončil v kvalifikaci na druhém místě, Sainz za Ferrari na třetím, Peréz, týmový kolega Verstappena, skončil na místě čtvrtém a Hamilton ze stáje Mercedes na místě pátém. Při zahájení závodu si Leclerc svoji první pozici udržel i přes časté nátlaky od Verstappena. Ale Verstappen dělal zbytečné chyby. 

Závod začal být specifický tím, že jezdci hodně jezdili vyměnit pneumatiky. Většinou jedou pneumatiky vyměnit dvakrát za celý závod. Ale v tomto závodu jel někdo vyměnit pneumatiky klidně čtyřikrát.

Největší favorité obsazovali až 5. a 6. místo, což je zklamání. Ale pak se závod začal měnit ve prospěch Mercedesu, kteří obsazovali, jak již bylo zmíněno 5. a 6. místo.

sport

Max Verstappen hlásil do vysílačky svým mechanikům, že má problém s pohonnou jednotkou, že má pocit, že mu vynechává motor. Pár kol si toho nikdo nevšímal, když si toho všímat začali, už bylo pozdě.

Verstappenovi přestala jet formule, takže musel ze závodu odstoupit, což vyvolalo nejen v něm, ale i v celém Red Bullu vztek a zklamání. Věřili tedy aspoň v to, že vyhraje Peréz. Peréz měl krásné umístění, byl na 3. místě, za což byla stáj šťastná. Věřili, že se nic nemůže už pokazit. Opak byl pravdou. V posledním kole a v jedné ze zatáček přestal fungovat motor i Perézovi. Ten dostal v zatáčce smyk. Hamilton s Russellem měli štěstí, že do Peréze nenarazili, jelikož to bylo o pár centimetrů. 

Mercedes díky tomuto skončil na krásném 3. a 4. místě. První dvě příčky obsadili jezdi Ferrari.