Svět v oblasti automobilového průmyslu jde rychlým tempem kupředu. Mladší generace si již nepamatují, jaké byly první vozidla, které se projížděly po silnicích. Kdežto ti starší vzpomínají na první modely, vybavené sotva rádiem jako nadstandard a pro mnohé to bylo i známkou luxusu. Dnešní doba je poněkud jiná. Automobilky se předhánějí s uvedením nových modelů s co nejlepšími funkcemi. Člověk ani nemůže předpokládat, co bude další novinkou, neboť veškeré vlastnosti už většina vozidel má, dochází spíše k vylepšení stávajících. Jaké novinky můžeme očekávat na trhu v roce 2020? Automobilky jsou nyní připraveny představit nové typy. Velmi očekávanou novinkou bylo vozidlo firmy Škoda s modelem oktávie čtvrté generace, které bylo představeno na podzim tohoto roku. V roce 2020 budou představeny novinky v oblasti luxusních značek.
výroba vozidla
1.       Aston Martin DBX – vozidlo této značky s pořizovací cenou kolem 4 500 000 Kč a motorem V8 Mercedes Benz, se silnějším motorem je očekávám ve verzi SUV a elektrických pohonů.
2.       Porsche EV – německý výrobce automobilů velmi investuje do nových technologií a výrobních technologii a začíná se řadit mezi špičkového prodejce elektromobilů. V roce 2020 uvádí na trh tento elektrický model.
3.       Ford Bronco – patří mezi nejlepší očekávané vozy tohoto desetiletí, vyroben automobilkou Frod ve Spojených státech amerických, připomínající crossover.
 starší model Ford Bronco

Výbava vozidel v dalších letech

 Každý automobil disponuje 12 prvky bezpečnostní výbavy, které musí automobilka při výrobě nových vozů splňovat. Takový je plán od roku 2021. Nařízení evropské unie se snaží zabránit nehodám právě tímto opatřením. Díky vysoké vybavenosti jednotlivých vozidel by tak mělo docházet k prevenci nehod. Mezi ně patří i různé systémy asistence. Nový balíček by měl obsahovat nouzové brzdění vozidla, detekce rozpoznání únavy řidiče, signál nouzového zastavení. Nebo rozšíření již zavedených systémů jízdy v pruhu nebo mrtvého bodu.